Lokátor inženýrských sítí Fuji PL 960

Jak pracovat s PL-960 Lokátorem potrubí a kabelů

 
PL-960 je schopen mapovat vodovodní potrubí z různých kovů, jako např. železa, oceli, mědi, stejně tak plynové potrubí, telefonní a TV kabely, měděné a hliníkové dráty a je schopen rozlišit dráty pod napětím a bez.

FUJI lokátor kabelů a potrubí PL-960

 FUJI lokátor kabelů a potrubí PL-960

 

Popis

PL960 je výsledkem dlouhého vývoje z původního FUJI TECOM PL801, který byl sestaven téměř před 30-ti lety. Důraz je kladen na snadné ovládání a přesnou detekci, což umožňuje řešit řadu problémů v širokém poli působnosti.Tento nástroj je ideálním řešením pro hledání podzemní technické infrastruktury.

 

Výhody

Velký LCD Displej: Obrazové ikony a numerické zobrazení všech funkcí. Multifrekvenční přístroj: 27kHZ, 83kHz, 334kHz a pasivní radio mód od 15kHz do 25kHz. Ovládání jednou rukou: Snadný přístup k ovladači funkcí, což umožňuje rychlé změny nastavení.
Integrovaná diferenciální anténa a samostatná anténa sondy: použití v různých prostředích. Běžné měření: Přístroj reaguje na  magnetické pole vytvářené elektrickým vedením a slouží k prevenci chyb lokalizace a potvrzení přesné hloubky vedení.


hjkhjk 
Metoda Pull up a Měření toku pro spolehlivé měření hloubky.

 

Princip, na kterém to funguje

Jako každý vysílač vysílá elektromagmetické vlny generované magnetickým polem. Když leží elektrické vedení nebo kovové potrubí v magnetickém poli, vytváří se proud a protéká vedením na principu elektromagnetické indukce.Tak dostane signál magnetické pole uvnitř potrubí nebo kabelu. Umístění a hloubka vedení pod povrchem se nachází na průsečíku pole vytvářeném soustředně kolem trubky a silového magnetického pole.


hjkh 
Indukční mód.

 

Vlastnosti

PL-960 je tvořen dvěmi vestavnými anténami. Diferenciální cívka pro přesnou lokalizaci a samostatná cívka pro mapování delších úseků.
Pl-960 je vybaven třemi různými frekvenčními režimy: 27kHz, 83kHz, and 334kHz. Tyto režimy jsou považovány za nejúčinnější nástroj pro lokalizaci.

 

Módy

Maximum mode Minimum mode

                         Maximum mode                                              Minimum modeVolitelná externí cívka (signální kleště) k hledání vedení opatřeného izolací a síťových a telefonních kabelů, které nemohou být napojeny napřímo.


Nová voděodolná externí cívka 
Nová voděodolná externí cívka

 

hj

Volitelné sondy: použitelné na hledání nekovového potrubí např. z cementu nebo PVC. 
Sonda: Velká do 5m hloubky, malá do 3.5m hloubky

 

Přesnost detekce

Přesnost určení místa

Vzdálenost lokalizace

Diferenciální anténa sondy

Samostatná anténa sondy

zobrazeno: 5178x, komentářů: 0, autor: Tomáš Mlejnský, vytvořeno: 17.6.2011 1:12